EUR

FAQ

right-rect

FAQ eXcentral

Najczęściej Zadawane Pytania (FAQ)

Czy Wy lub mój znajomy/członek rodziny możecie handlować za mnie?

Zgodnie z regulaminem, handlować może tylko klient, który dokonuje rejestracji.

Czy muszę płacić podatki od moich zysków?

Płacenie podatków jest twoją osobistą odpowiedzialnością zgodnie z przepisami obowiązującymi w twoim regionie.

Czy mogę zarejestrować się pod pseudonimem?

Podczas procesu rejestracji wszyscy klienci muszą podać swoje pełne imię i nazwisko, jak wskazano w oficjalnych dokumentach, które następnie zostaną wykorzystane do potwierdzenia prawdziwej tożsamości właściciela konta.

Gdzie są dostępne usługi Excentral?

Z kont można korzystać na całym świecie, ale dostępność jurysdykcji może również zależeć od kraju zamieszkania. eXcentral nie oferuje usług na terenie USA, Kanady, Australii, Izraela i niektórych państw członkowskich UE. Spółka zastrzega sobie prawo, według własnego uznania, do odmowy rejestracji z innych regionów, takich jak jurysdykcje wysokiego ryzyka FATF lub kraje, które podlegają sankcjom.

Czy muszę spełniać określone wymagania dotyczące komputerów, aby móc handlować z eXcentral?

Jedyne wymagania dotyczące komputera dotyczą przeglądarki, która musi jedną z następujących: Explorer 8.0 i wyżej, Google Chrome 4.0 i wyżej lub Firefox 3.6 i wyżej. Twój skrypt Java musi być włączony, aby móc handlować na naszej stronie. Odtwarzacz Flash musi być zainstalowany, abyś mógł/mogła przeglądać elementy naszej strony.

Czy moje prywatne informacje są chronione w eXcentral?

Tak. W eXcentral stosujemy najnowocześniejszą technologię, aby zapewnić bezpieczeństwo i prywatność informacji. Używamy między innymi 128-bitowego szyfrowania SSL.

Dlaczego nie mogę handlować?

Istnieje kilka powodów, dla których nie możesz handlować. Najlepiej jest skontaktować się z naszym zespołem wsparcia technicznego lub dedykowanym Opiekunem Klienta w celu uzyskania pomocy w tej sprawie.

Jaki rodzaj dźwigni oferujecie?

Maksymalna dostępna dźwignia podczas handlu z eXcentral wynosi 1:400.

Gdzie mogę znaleźć informacje o opłatach Swap?

Wszystkie dostępne informacje można znaleźć na stronie Opłaty Zamienne.

 

Jakie rodzaje rachunków handlowych oferujecie?

Wszystkie nasze dostępne rachunki można znaleźć w sekcji Rachunki Handlowe.

 

Jak mogę zostać zweryfikowanym klientem?

eXcentral zwróci się o następujące dokumenty weryfikacyjne, wystawione na nazwisko posiadacza rachunku:

  1. Ważny dowód tożsamości – dokument ze zdjęciem, w tym paszport (obie strony muszą być widoczne), dowód osobisty (przód i tył) lub prawo jazdy (przód i tył).
  2. Ważny dowód pobytu, wydany w ciągu ostatnich 6 miesięcy – Potwierdzenie, że jesteś mieszkańcem kraju akceptowanego przez eXcentral, poprzez przesłanie następujących dokumentów: Wyciąg z konta bankowego lub karty kredytowej (akceptowane elektroniczne kopie PDF), aktualny rachunek za media (rachunek za wodę, prąd lub telefon, internet, podatek lokalny). Nie akceptujemy rachunków za telefon komórkowy.
  3. Zweryfikuj metodę płatności, przesyłając kolorowe zdjęcie obu stron karty kredytowej/debetowej, wyraźnie pokazujące 6 pierwszych i ostatnie 4 cyfry numeru karty kredytowej/debetowej. Upewnij się, że CVV jest zakryty.
  4. E-portfel (Skrill, Neteller) – prosimy o przesłanie zrzutu ekranu takiego e-portfela z imieniem i nazwiskiem, adresem e-mail i identyfikatorem e-portfela wykonanym z komputera.

Jak mogę zresetować swoje hasło?

Kliknij w przycisk Login, a następnie naciśnij przycisk Zapomniałem hasła (lub kliknij tutaj). Po wpisaniu hasła otrzymasz wiadomość e-mail z dalszymi instrukcjami.

 

Czy moje środki i dane osobowe są chronione?

eXcentral przestrzega ścisłych ram regulacyjnych, podczas gdy wszystkie środki klientów są przechowywane na rachunkach dzielonych w wiodących bankach, aby zapewnić bezpieczeństwo inwestycji.

Szczegółowe informacje na temat ochrony Twoich środków znajdziesz tutaj.

eXcentral gwarantuje podjęcie wszelkich niezbędnych środków ostrożności w celu zapewnienia bezpieczeństwa Twoich informacji. Dowiedz się więcej na temat naszej polityki prywatności tutaj.

 

Dane osobowe, które zostały przeze mnie użyte podczas rejestracji, uległy zmianie. Co mam zrobić?

Jeśli którekolwiek z Twoich danych osobowych (np. adres domowy) uległy zmianie, możesz zaktualizować je na swoim rachunku. Alternatywnie, możesz się z nami skontaktować.

Jak mogę sprawdzić wszystkie moje transakcje finansowania?

Możesz zobaczyć wszystkie swoje transakcje w historii transakcji, po zalogowaniu się na swój rachunek handlowy.

Jak jest zabezpieczona moja transakcja bankowa?

Używamy technologii Secure Sockets Layer (SSL) z 128-bitowym szyfrowaniem wraz z zaporami ogniowymi, aby zapewnić najwyższą możliwą ochronę Twoich transakcji bankowych.

Jakie metody płatności są dostępne przy dokonywaniu wpłaty?

Przy finansowaniu swojego rachunku eXcentral możesz wybrać jedną z wielu metod: wpłatę kartą kredytową/debetową (Visa/Mastercard),
Portfele elektroniczne (Skrill, Neteller) i przelewy bankowe.

Jak mogę dokonać wpłaty?

Jeśli chcesz wpłacić środki na swoje konto handlowe, po prostu zaloguj się, upewnij się, że zakończyłeś proces rejestracji i weryfikacji, kliknij w przycisk „Wpłata” i wybierz najlepszą dla siebie opcję wpłaty.

Czy mogę się zarejestrować bez wpłaty środków?

Tak. Wpłaty musisz dokonać jedynie, aby rozpocząć handel.

W jakiej walucie mogę dokonać wpłaty?

Możesz dokonać wpłaty w jednej z następujących walut: EUR, USD, GBP, CHF, JPY, RUB, ZAR

Jaki jest minimalna wpłata w eXcentral?

Minimalna wpłata wynosi 250 (EUR, USD, GBP, CHF, JPY, RUB, ZAR).

Czy nadal mogę dokonać wypłaty, jeśli posiadam otwarte pozycje?

Możesz dokonać wypłaty, pod warunkiem, że posiadasz na koncie wystarczającą ilość wolnego depozytu zabezpieczającego pokrywającego kwotę wypłaty oraz wszelkie dodatkowe opłaty, które mogą wystąpić.

Jak mogę wypłacić swój zysk?

Możesz wypłacić swoje zyski w ten sam sposób, w jaki składasz inne wnioski o wypłatę. Pamiętaj jednak, że zyski będą wysyłane oddzielnie i mogą być przetwarzane tylko na konto bankowe lub e-portfel, podczas gdy kwota pierwotnie wpłacona może zostać wypłacona na to samo konto, z którego dokonałeś wcześniej wpłaty.

Jakie są ramy czasowe przetwarzania wypłat?

Klienci posiadający w pełni zweryfikowane konta i prowadzący działalność handlową zachowują prawo do unikania opłat za wypłaty. W przypadku pozostałych wniosków o wypłatę, obowiązuje opłata (Firma zastrzega sobie prawo do pobrania opłaty za wypłatę w wysokości 10 EUR/USD/GBP), proszę przejść do informacji o opłatach firmy tutaj.

Jeśli Twoje konto nie zostało zweryfikowane zgodnie z warunkami firmy, zostaniesz poinformowany o procedurze, którą będziesz musiał zastosować, aby zweryfikować swoje konto. W przypadku braku wymaganej zgodności z warunkami weryfikacji, zastrzegamy sobie prawo do anulowania prośby o wypłatę po upływie 7 dni.

Jeśli ukończyłeś niezbędne procedury weryfikacyjne, wówczas Twój Opiekun Klienta skontaktuje się z Tobą w celu weryfikacji wniosku o wypłatę. Pieniądze zostaną wypłacone nie później niż 8 dni po złożeniu wniosku, chyba że zostaną zauważone nieprawidłowości.

Gdy środki opuszczą Twoje konto handlowe, może zająć do 10 dni roboczych (w zależności od Twojego banku) ponowne wpłacenie ich na konto, z którego dokonałeś wcześniej wpłaty. Ze względu na ścisłe zasady, aby zapewnić, że środki zostaną odesłane z powrotem do pierwotnego źródła, prosimy o poprawne wypełnienie wszystkich danych konta i upewnienie się, że konto zostało zatwierdzone.

Jaka jest maksymalna kwota wypłaty w eXcentral?

Możesz wypłacić cały dostępny kapitał z Twojego konta w momencie złożenia wniosku. Kwota ta nie może jednak obejmować żadnych środków aktualnie wykorzystanych w otwartych transakcjach.

Jak mogę złożyć wniosek o wypłatę środków w eXcentral?

Wnioski o wypłatę można składać, logując się i postępując zgodnie z instrukcjami na stronie wypłaty z obszaru klienta.

Jaka jest minimalna kwota wypłaty w eXcentral?

Minimalna kwota wypłaty z Twojego rachunku eXcentral wynosi 50 USD dla karty kredytowej i 100 USD dla przelewu bankowego. Jeśli korzystasz z e-portfeli, możesz wypłacić dowolną kwotę, pod warunkiem, że pokrywa ona opłaty.

Czy możliwe jest anulowanie wypłaty?

Tak, jest. Możesz anulować wypłatę, jeśli przelew nie został jeszcze zrealizowany. Twoje środki zostaną zwrócone na Twój rachunek handlowy.

Kontrakty CFD są instrumentami złożonymi i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. Należy zastanowić się, czy można sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy. ROZUMIEM

Kontrakty CFD są instrumentami złożonymi i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. Czytaj więcej